Što su osobne web stranice?

Osobne web stranice u kontekstu natjecanja promatrat će se kao zbirka digitalnih sadržaja na webu koje prikazuju napredak, razvoj i postignuća nekog pojedinca. Osobna stranica mora predstavljati jednu stvarnu, fizičku osobu i njen profesionalni rad

Ovogodišnje natjecanje provodit će se u dvije kategorije koje u kontekstu natjecanja opisujemo na sljedeći način:

Osobne stranice u obrazovanju

Pod pojmom osobne stranice u obrazovanju podrazumijevamo one web stranice koje je izradio pojedinac-učenik, student, nastavnik ili osobe zaposlene u visokom obrazovanju, a na kojima su pored prikaza osobnih područja interesa i postignuća navedeni kritički osvrti i/ili promišljanja o vlastitom usvajanja znanja te utjecaju stečenih na njihov daljnji razvoj i napredak.

Profesionalne osobne web stranice

Pod pojmom profesionalne web stranice podrazumijevamo one web stranice koje je izradio pojedinac bilo koje profesije ili djelatnosti (npr. dizajner, fotograf, arhitekt, plesač ili bilo koje drugo) a čiji je sadržaj osobne prirode. Pokazuje osobne interese i postignuća nekog pojedinca s namjerom razvoja osobne karijere, predstavljanju svojih kompetencija, povezivanju sa drugim stručnjacima ili predstavljaju način osobnog izražavanja.

Osobne web stranice iz obje kategorije mogu biti u formi bloga, e-portfolia, članaka, portala, biografije i dr.