Snimka događanja Webfestival 2008

Autor: Ivana Fastić-Pajk, 26. 11. 2008.

Pogledajte snimku događanja Webfestival 2008 održanog 11. studenog na CARNetovoj korisničkoj konferenciji CUC 2008. u Rijeci.

Završio Webfestival 2008

Autor: Branka Vuk, 12. 11. 2008.

Dodjelom nagrada na Webfestival događanju u Rijeci završen je Webfestival 2008.

Nagrade su dodijeljene Osnovnoj školi „Matija Gubec“ Cernik, II. gimnaziji Osijek i III. osnovnoj školi Čakovec. Uz to nagrade su dodijeljene i školama čiji su webovi dobili pohvalu ocjenjivačkog suda, te školi čiji je web proglašen najboljim prema odluci publike - II. osnovne škole Čakovec.

Na događanju je prisutne pozdravio ravnatelj CARNeta, gospodin Zvonimir Stanić, a osim dodjele nagrada, program je uključivao i priču o razvoju CARNetovog CMS-a za škole, te dio posvećen nastavnicima koji su sudjelovali u njegovu razvoju i usavršavanju. CARNet je tim putem zahvalio beta testerima CMS-a na njihovoj pomoci i suradnji.

Snimku događanja potražite na ovim stranicama i stranicama CUC-a po završetku konferencije.  [više]

CMS radionice

Autor: Branka Vuk, 5. 11. 2008.

Sva mjesta za radionicu koja će se 6. studenog 2008. održati u Rijeci su popunjena.

Do sada su u listopadu i studenomg održane radionice u Osijeku, Zadru i dva termina u Zagrebu, na kojima je sudjelovalo ukupno 40ak polaznika.

Više CMS o radionicama usklopu Webfestivala 2008 saznajte na stranici /radionice.

Objavljeni pobjednici Webfestivala 2008

Autor: Branka Vuk, 5. 11. 2008.

Glasovima publike najboljim webom škole u CARNetovom CMS-u proglašen je web II. osnovne škole Čakovec.

Ocjenjivački sud Webfestivala 2008 proglasio je pobjednike ovogodišnjeg natjecanja!

Umjesto 1., 2. i 3. mjesta dodijeljene su tri jednakovrijedne nagrade OŠ Matija Gubec iz Cernika, III. OŠ Čakovec i II. gimnaziji Osijek. Uz to je pohvalu ocjenjivačkog suda dobilo još 9 škola.

Nagrade pobjedničkih i pohvaljenih CMS webova sponzoriraju:

Beta testeri CARNetovog CMS-a za škole

Autor: Branka Vuk, 23. 10. 2008.

U razvoju CARNetovog CMS-a za škole veliku i važnu ulogu je igralo i osam nastavnika i profesora iz osnovnih i srednjih škola diljem Hrvatske, koji su sudjelovali u testiranju sustava, dajući povratne informacije, nove ideje i sugestije.

Saznajte tko su bili naši beta testeri.

Počelo glasanje publike

Autor: Branka Vuk, 20. 10. 2008.

Završio je prvi krug glasanja Ocjenjivačkog suda, čime započinje finalni odabir najboljih webova škola objavljenih u CARNetovom CMS-u za škole te glasanje publike. Popis škola za koje može glasati publika, ujedno je i popis škola koje su prošle u 2. krug natjecanja.

Modul mjeseca

Autor: Branka Vuk, 20. 10. 2008.

U rubrici Modul mjeseca pratite predstavljanje nekih od najvažnijih modula CARNetovog CMS-a za škole. Modul za listopad je Kalendar.

Nagradni fond Webfestivala 2008

Autor: Branka Vuk, 9. 10. 2008.

S ciljem poticanja škola da razviju svoje web stranice i na njima svojim korisnicima pruže sve potrebne informacije, CARNet ove godine u sklopu Webfestivala nagrađuje web stranice škole izrađene u CARNetovom CMS-u za škole.

Tri škole koje zadovolje sve kriterije natjecanja i čije web stranice ocjenjivački sud proglasi najboljima bit će nagrađene plazma televizorima koje za Webfestival 2008 i CUC 2008 sponzorira tvrtka King ICT.

Modul mjeseca

Autor: Ivana Fastić-Pajk, 5. 9. 2008.

U rubrici Modul mjeseca pratite predstavljanje nekih od najvažnijih modula CARNetovog CMS-a za škole. Modul za rujan je Spajalica.  [više]

CMS u časopisu Enter

Autor: Ivana Fastić-Pajk, 16. 5. 2008.

U časopisu Enter u travnju izašao je članak o izradi stranica u CMS-u, autorice Lidije Kralj. Tekst u cijelosti možete pogledati ovdje.  [više]